0

اتریش رتبه پنجم شاخص رفاه در جهان را از آن خود کرد

شاخص رفاه اتریش
بازدید 330

موسسه گروه مشاوران بوستون Boston Consulting Group با ارزیابی شاخص رفاه در 141 کشور، اتریش را پس از کشورهای سوئیس، نروژ، فنلاند و ایسلند در جایگاه پنجم قرارداد. بر اساس شاخص رفاه و بهزیستی SEDA هم‌زمان با بحران همه‌گیری کرونا، رفاه در اتریش حتی نسبت به سال 2019، سه رتبه بهبودیافته است.

 بر اساس این گزارش، به‌جز سنگاپور، استرالیا و نیوزیلند، پانزده کشور نخست این فهرست همگی کشورهای اروپایی می‌باشند. این مطالعه همچنین میزان انعطاف‌پذیری و قدرت بازیابی این 141 کشور را هم‌زمان با بحران کرونا موردبررسی قرار داده است که به‌موجب آن 15 کشور نخست این فهرست بهترین میزان تاب‌آوری و قدرت بازیابی را در برابر شرایط بحران کرونا داشته‌اند و توانسته‌اند کاهش میزان تولید و کاهش رشد اقتصادی و موج بیکاری را بهتر از دیگر کشورها کنترل نمایند.

این گزارش کشورهای موردبررسی را در 40 شاخص گوناگون در زمینه‌های اقتصادی، مانند درآمد، ثبات اقتصادی و مسئله اشتغال، سرمایه‌گذاری، بهداشت، آموزش و زیرساخت‌های نظام سلامت کشور و محیط‌زیست، دیوان‌سالاری موارد مربوط به حوزه اجتماعی و مدنی و توزیع عادلانه درآمدها مورد ارزیابی قرار داده است.

دیگر مسئله موردبررسی این موسسه، میزان توان تولید اقتصادی که پاسخگوی نیاز جمعیت کشور باشد بوده که در این خصوص اتریش بازهم کارنامه قبولی را دریافت کرده است. بر اساس این گزارش، کیفیت و رفاه زندگی برای تمامی اقشار جامعه ارتباط مستقیم با عملکرد اقتصادی دولت و بدنه اقتصادی کشورها دارد. اتریش به لحاظ ثبات اقتصادی و توسعه زیرساخت‌های دیجیتال در دوره کرونا به‌ویژه عملکرد بسیار خوبی نسبت به دیگر کشورها داشته است.

این موسسه عوامل اصلی تعیین‌کننده برای کیفیت سطح زندگی و رفاه در سطح جوامع بین‌المللی را توسعه و افزایش زیرساخت‌ها و سامانه‌های حفاظت از آب‌وهوا و محیط‌زیست با هدف کاهش تولیدات دی‌اکسید کربن و کربن‌زدایی، دیجیتالی شدن و امنیت اجتماعی می‌داند. ریاست این موسسه همراه با انتشار این گزارش می‌افزاید:

برای اینکه اتریش در میان کشورهای پیشرو در جهان باقی بماند، نه‌تنها به پیشرفت اجتماعی، بلکه مهم‌تر از همه به سرمایه‌گذاری در دیجیتالی سازی، آموزش و محیط‌زیست نیازمند می باشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.