0

بررسی ظرفیت های همکاری دو جانبه در دیدار سفیر اتریش با شهردار مشهد

بازدید 261

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، “ولف دیتریش هایم ” روز یکشنبه به همراه رایزن اقتصادی اتریش در ایران در دیدار با شهردار مشهد افزود: البته از این مسئله تعجب نمی‌کنیم زیرا تعداد زیادی از پزشکان ایرانی‌الاصل در اتریش در حال خدمت‌ هستند و می‌دانیم نظام سلامت ایران بسیار پیشرو است.

وی روابط ۲ کشور را دارای قدمت دانست و افزود: در حال حاضر این روابط برقرار است و در روزهای آینده میزبان هیئتی عالی‌رتبه در حوزه اقتصادی و مالی از ایران در اتریش هستیم لذا درخواست ارزیابی فرصت‌های همکاری به‌صورت مشترک را داریم.

سفیر اتریش در ایران ادامه داد: این فرصت در آینده وجود دارد که با شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال مشهد در حوزه گردشگری و دینی، فعالیت مشترک داشته باشیم.

 دیتریش هایم در پاسخ به درخواست شهردار مشهد برای ایجاد هیئت‌های مشترک حوزه گردشگری و فناوری افزود: این پیشنهاد را با خود به وین خواهم برد و پاسخ آن را برای شما ارسال خواهم کرد.

وی همچنین به مذاکرات وین اشاره کرد و ادامه داد: قطع به‌یقین مذاکرات وین آسان نخواهد بود اما سعی می‌کنیم خوش‌بینانه‌ترین نتیجه را در نظر بگیریم و این سناریوهای خوش‌بینانه منجر به این خواهد شد که در حوزه مالی و تجارت برای اهداف بزرگ‌تر برنامه‌ریزی کنیم.

شهردار مشهد نیز در این نشست با بیان این‌که کشور اتریش در مناسبات اروپایی جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی دارد گفت: این توانایی را داریم تا هیئت‌های مشترکی، فعال شدن کارگروه گردشگری و فناوری در مشهد را مورد کارشناسی قرار دهند تا از ظرفیت‌های مشهد به‌خصوص در حوزه گردشگری استفاده کنیم.

سید عبدالله ارجائی افزود: وضعیت مشهد در حوزه گردشگری فوق‌العاده است و تعداد گردشگران داخلی و خارجی که قبل از کرونا به مشهد سفر می‌کردند بسیار زیاد بود.

وی ادامه داد: بیماری کووید ۱۹ در سطح دنیا دارای آثار اجتماعی اقتصادی بسیار بدی بود و کشور اتریش نیز از این آسیب‌ها در امان نبود و شهر ما نیز به دلیل ماهیت گردشگری خود دچار آسیب‌های جدی شد.

شهردار مشهد ضمن تشکر از کمک‌های بشردوستانه اتریش مبنی بر اهدای یک‌میلیون دز واکسن کرونا به ایران افزود: این‌که صدراعظم شما نخستین مقام از یک کشور اروپایی بود که به انتخاب رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را به این سمت تبریک گفت نشان‌دهنده عمق روابط راهبردی بین ۲ کشور است.

ارجائی افزود: یک نقشه راه اقتصادی بین ۲ کشور وجود دارد که ذیل آن هفت کارگروه مشترک تعریف‌شده است و پیشنهاد می‌کنم کارگروه گردشگری و فناوری با موضوع مشهد در سطوح کارشناسی با همکاری وزارت امور خارجه تشکیل شود و امیدواریم بتوانیم در این عرصه همکاری‌های مشترکی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اکنون دیپلمات‌ها و هیئت‌های مشترک در کشور اتریش در سطح جدیدی از مناسبات در حال گفت‌وگو هستند و علیرغم این‌که ما در برجام خاطره خوشی از تعهدات اروپایی نداریم اما به اتریش اعتماد داریم و امیدواریم گفت‌وگوهایی که به‌تازگی آغازشده است به نتیجه برسد و تعهدات اروپا عملی شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *