0

رشد قابل توجه شاخص بورس وین در سال ۲۰۲۱

شاخص بورس وین
بازدید 478

با توجه به بحران کرونا شاخص ATX در سال 2020 با نوسانات زیادی مواجه شد و هم‌زمان با اجرای دوره‌های تعطیلی‌های سرتاسری، کاهش بیشتری را تجربه می‌کرد. بیشترین کاهش مربوط به ماه مارس 2020 بود که شاخص به 1635 واحد رسید.

شاخص ATX بورس اوراق بهادار اتریش، سال 2020 را با 2691 واحد به پایان رساند. با این وصف، از ابتدای سال 2021 روند کلی شاخص رشد قابل‌توجهی را تجربه کرده است. به‌ویژه از ابتدای ماه می و با پایان یافتن تعطیلی‌های سرتاسری موج سوم کرونا، رشد شاخص سرعت بیشتری به خود گرفت.

رشد ارزش سهام 21 شرکت برتر بورس اتریش مشمول ATX از ابتدای سال جاری به شرح ذیل می‌باشد:

 بازار سرمایه در آلمان و اتریش به‌ویژه در دوره بحران کرونا شرایط بهتری را نسبت به بازارهای دیگر به‌ویژه نسبت به بازار سرمایه امریکا تجربه کردند و در یک سال اخیر شاخص‌های بهتری را نسبت به رقیب فرا آتلانتیک خود به ثبت رسانده‌اند. بااین‌وجود، برخی از کارشناسان با توجه به تجربه‌های سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ این روند را موقتی ارزیابی می‌کنند.

 شرکت مشاوره و سرمایه‌گذاری آمریکایی JP Morgan چشم‌انداز آینده بازار بورس در کشورهای اروپایی ازجمله اتریش در دوره پساکرونا را پویا و روشن ارزیابی نموده است.

به پیوست برگردان گزارش مارس ۲۰۲۱ بورس وین با عنوان «بورس وین در یک نگاه» شامل اطلاعات جامعی در خصوص آخرین وضعیت بازار بورس اتریش، جهت ملاحظه علاقه‌مندان ارائه گردیده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *