0

بلندترین ساختمان اداری وین میزبان “همه با هم”

Ringturm
بازدید 51

آسمان‌خراش رینگتورم وین از سال ۲۰۰۶ به عنوان یک بوم غول‌پیکر شهری مورد استفاده قرار گرفته است. پس از یک وقفه دوساله به دلیل بیماری کووید -۱۹، اثر هنرمند مجارستانی به نام “همه با هم” بر آن نقش خواهد بست.

برج رینگتورم وین میزبان یک اثر هنری چهار هزار متر مربعی تحت عنوان “همه با هم” است. رینگتورم اولین ساختمان اداری وین است که در دهه ۱۹۵۰ ساخته شد و در آن زمان پس از کلیسای جامع سنت استفان، دومین ساختمان بلند شهر محسوب می‌شد.

در سال ۲۰۰۶، نمای نسبتاً قدیمی این برج به عنوان یک بوم بزرگ شهری مورد استفاده قرار گرفت و از آن زمان هر سال توسط یک اثر هنری جدید و عظیم پوشانده می‌شود. آخرین باری که نمای بیرونی خاکستری برج میزبان نقاشی بود، سال ۲۰۱۹ بود؛ چراکه در طول همه‌گیری کرونا تمام اجراهای هنری بر برج متوقف شد.

این برج نماد بازسازی اتریش پس از جنگ دوم و به عنوان نمونه‌ای قدرتمند و قابل مشاهده از آینده است.

هر تابستان، برج رینگتورم با ۳۰ پنل چاپ‌شده تزئین می‌شود که مساحتی معادل چهار هزار متر مربع را پوشش می‌دهد. فهرست چشمگیر هنرمندان شامل سازندگان سرشناس اتریشی مانند آرنولف راینر و گوتفرید هلنواین و همچنین افراد برجسته صربستانی، کروات و بلغارها است.

امسال، این اثر هنری توسط دورا ماورر، هنرمند تجسمی مجارستانی خلق شد. قطعه “همه با هم” او قرار است طبیعت چندوجهی و رنگارنگ اروپای مرکزی را نشان دهد و همچنین نمادی از گفت‌وگوی فرامرزی باشد.

بلندترین ساختمان اداری وین میزبان “همه با هم”

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *