0

معرفی صنایع دارویی و شیمیایی اتریش

صنایع دارویی اتریش
بازدید 263

اتریش کشوری است که از منابع زیر زمینی بهره مند نیست. بهمین دلیل اولویت خود را در دانش فنی و نوآوری قرار داده است. صنایع شیمیایی و دارویی از صنایع مهم و پیشرفته در اتریش است.

این بخش به لحاظ ایجاد شغل و ارزش افزوده در میان ده بخش پیشرو این کشور قرار دارد. دو سوم تولیدات صنایع شیمیایی اتریش روانه بازارهای صادراتی می‌شود. صنعت جذاب و نزدیکی کشور به بازارهای در حال رشد اروپای شرقی و توانمندی‌های تحقیقاتی، سبب شده است، اتریش در این زمینه پیشرفت های فراوانی داشته باشد.

شرکت با حدود 42839 نفر کارمند در صنایع شیمیایی اتریش فعالیت دارند. درآمد کشور از این صنایع در سال 2014 بالغ بر 16.5 میلیارد یورو بوده است. 19 میلیارد یورو حجم صادرات و 18.7 میلیارد یورو واردات مواد شیمیایی اتریش در سال 2014 بوده است. صنایع پلاستیک در جایگاه مهمترین بخش صنایع شیمیایی اتریش، 34 درصد صادرات این کشور را به خود اختصاص داده و در رتبه‌های بعد، پلاستیک برای تولیدات با 14 درصد و مواد شیمیایی با 13 درصد قرار دارند.

شرکت Borealis با 8.3 میلیارد یورو حجم عملکرد، مهمترین شرکت اتریش در این بخش است. شرکت های Henkl، Ring Holding در رده‌های بعدی قرار دارند.

از مجموع تجارت مواد شیمیایی اتریش، 12.2 میلیارد یورو صادرات به اتحادیه اروپایی و 12.9 میلیارد یورو واردات از این اتحادیه انجام می‌شود. همچنین 1.5 میلیارد یورو صادرات مواد شیمیایی اتریش به آسیا و 993 میلیون دلار واردات این محصول از آسیا در سال 2014 بوده است.

صنایع دارویی:

18 هزار نفر و در ترکیب 220 شرکت در صنایع دارویی اتریش فعالیت دارند. در سال 2014 حدود 2.7 میلیارد یورو درآمد کشور از تولیدات دارو بوده است. 6.7 میلیارد یورو واردات و 7.5 میلیارد یورو صادرات دارو اتریش است. شرکت ساندوز با 1.5 میلیارد یورو و شرکت هربا با 1.150 میلیارد یورو در ردیف اول و دوم قرار دارند. همچنین حجم عملکرد شرکت باکستر که با ایران همکاری دارد، 519 میلیون یورو اعلام شده است.

بیوتکنولوژی:

در بخش بیوتکنولژی اتریش، 116 شرکت با 1660 نفر کارمند حضور دارند. ارزش محصولات آن بالغ بر 198 میلیون یورو است. علوم طبیعی و دارویی در میان مهمترین بخش های در حال رشد در قرن بیست و یکم هستند. اتریش صنایع دارویی بسیار مجهز و پیشرفته دارد. شرکت های دانش بنیان و تحقیقاتی اتریش در دو محور ترکیبات دارویی، تشخیص و درمان‌های جدید( بیوتکنولوژی قرمز) و محور آنزیم ها و مکمل های غذایی (بیوتکنولوژی سفید) سامان یافته اند. بسیاری از صنایع کوچک و متوسط اتریش در بخش صنایع دارویی، از سوی یکی از 15 دانشگاه اتریش که در بخش بیوتکنولوژی فعالیت دارند، تشکیل شده است. شرکت های باکستر، امگن و نوارتیس از مهمترین‌های بیوتکنولوزی در اتریش هستند.

به منظور دسترسی به اطلاعات و مشخصات کامل 34 شرکت عمده از شرکت های دارویی، شیمیایی، تجهیزات پزشکی و بیمارستان سازی اتریش به پیوست این گزارش مراجعه فرمایید .

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.