0

استفاده بهینه از انرژی و ساختمان سبز در اتریش

ساختمان سبز در اتریش
بازدید 379

کشور اتریش در طیف وسیعی از فن‌آوری‌های پایدار ساختمان از جمله پنجره‌های با کیفیت بالا و یا سیستم‌های تهویه غیرفعال، سیستم‌های حرارتی با استفاده از مواد زیستی و سیستم‌های انرژی خورشیدی در شمار کشورهای پیشرو به حساب می‌آید. اتریش نقشی کلیدی در توسعه اولین خانه‌های غیرفعال داشته است.

این بخش از صنعت توسط سیستم آموزشی پویا و فعال تقویت می شود، که تاکید بر آموزش مهارتهای حرفه‌ای دارد.

اصل اساسی ساخت‌وساز پایدار آن است که اقتصاد، اکولوژی و جامعه، سیستم‌های به هم پیوسته ای هستند. یک ساختمان پایدار، دارای کیفیت بالای اکولوژیکی، اقتصادی و اجتماعی-فرهنگی است. این می‌تواند منجر به ارتقای محیط زیست و جامعه شود. با دارا بودن سهم 40%، بخش ساخت‌وساز از نظر مصرف انرژی و انتشار دی‌اکسید کربن در اتحادیه اروپا، بسیار جلوتر از بخش‌های حمل‌ونقل و صنعت است.

پس، استفاده از تکنولوژی‌های جدید در بخش ساخت و ساز، دارای پتانسیل زیادی برای صرفه جویی است. ساختمان‌های دارای بهره‌وری بالا از نظر مصرف انرژی، از مکمل های ضروری برای منابع انرژی تجدیدپذیر در ارتباط با استراتژی های آب و هوایی هستند.

ساخت و ساز پایدار دارای مزیت های بسیار است و این مزیت ها نیازمند برنامه‌ریزی ویژه، استفاد از مواد مناسب و اجرای تخصصی پروژه ها می‌باشد .

در حوزه تکنولوژی‌های ساخت و ساز، کشور اتریش یکی از کشورهای پیشرو در 20 سال گذشته بوده است.

دامنه محصولات آن از پنجره‌ها و درب های مدرن تا سیستم‌های خورشیدی و گرمایش بیوجرم اتوماتیک هستند و مطمئناً، تخصص اتریش در حیطه تأییدیه های ساخت‌وساز نیز هست. مشتریان سراسر جهان از تخصص های اتریش برای موارد زیر بهره می‌گیرند:

  • سرویس‌های برنامه‌ریزی و مشاوره
  • مواد ساخت‌وساز
  • تکنولوژی‌ ساخت‌وساز
  • انرژی‌های تجدیدپذیر
  • تحقیقات و توسعه

کمپانی‌های اتریشی نه تنها در طراحی ساختمان‌های پایدار موفق هستند، بلکه همچنین اغلب اوقات فرایندهای نوآوری را در ساختمان‌های موجود به گونه‌ای پیاده‌سازی می‌کنند که بهره‌وری انرژی افزایش پیدا کند و درنتیجه هزینه‌های عملیاتی بسیار پایین بیاید.

پروژه‌های برجسته- الگو‌های جهانی

تأمین کنندگان اتریشی جایگاه برجسته‌ای در همه حوزه‌های ساخت‌وساز سبز دارند. این می‌تواند در بسیاری از پروژه‌های آزمایشی مانند LISI-Haus مشاهده شود.

این اولین پروژه اتریش در رقابت دهکده جهانی خورشیدی بود، که مهم‌ترین رقابت در حوزه ساخت‌وساز پایدار و انرژی خورشیدی است.

LISI-Haus ترکیبی است از ساخت‌وساز سبک وزن مدولار، مواد اکولوژیکی و انرژی‌های تجدیدپذیر در خانه‌های مقرون به صرفه. LISI انرژی کافی برای تأمین نیازهای روزانه ساکنین را تولید می کند.

یا پروژه برج اداری انرژی پلاس در محوطه باز بازار غلات-ساخنمان و فناوری: این اولین ساختمان اداری بلند مرتبه جهان است که انرژی بیش از حد نیاز برای فعالیت‌های ساختمانی را تولید و آن را به شبکه برق تغذیه می‌کند.

پس از آن، می‌توانیم به ساختمان آسمان خراش چوبی “HoHo Wien” استفاده کنیم که 75% از سطح آن از چوب ساخته شده است.

این نشانه ای است برای ساخت‌وساز پایدار و صرفه‌جویی در منابع که می‌تواند به محافظت از اقلیم کمک کند. هر متر مکعب از چوب نصب شده می‌تواند یک تا دو تن دی‌اکسید کربن را از جو بزداید.

این پروژه‌های منحصربه‌فرد در اتریش، در همه بخش‌ها، با استانداردهای بالای معماری سازگار هستند و از اهداف زیست‌محیطی اتحادیه اروپا فراتر رفته اند.

بسیاری از متخصصین اتریشی که با پروژه‌های آزمایشی آشنایی دارند، در سطح بین‌المللی برای بهسازی هماهنگی و برنامه‌ریزی و اجرا همچنین جهت ایجاد نوآوری‌های بیشتر فعالیت می‌کنند.به همین ترتیب، و بعنوان نمونه، خانه‌های غیرفعال در کانادا و اندونزی ساخته شده اند.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.