0

تولید گاز طبیعی از نور خورشیدهای مصنوعی ممکن می‌شود

تولید گاز
بازدید 517

محققان اتریشی کارخانه‌ای تأسیس کرده‌اند که می‌تواند از نور یک خورشید مصنوعی برای استخراج هیدروژن و دی‌اکسید کربن و تولید گاز طبیعی استفاده کند.

به گزارش نیواطلس، در بسیاری از کشورها زمستان‌های طولانی موجب می‌شود تا میزان انرژی خورشیدی در دسترس محدودشده و لذا تولید انرژی بدین شیوه دشوار شود. سیستم‌های تبدیل انرژی از طریق خورشیدهای مصنوعی می‌توانند به‌عنوان جایگزینی مناسب به کار گرفته شوند.

از این سیستم‌ها تابه‌حال برای تأمین انرژی خورشیدی استفاده می‌شد؛ اما حالا می‌توان از این فناوری برای تهیه گاز طبیعی در عمق زمین نیز استفاده کرد.

فناوری یادشده با پشتیبانی مالی اتحادیه اروپا ابداع‌شده و چند شرکت سوئیسی نیز در تکمیل آن مشارکت داشته‌اند. در این فرایند از برق تولیدشده با استفاده از صفحات خورشیدی و توربین‌های بادی برای تولید هیدروژن استفاده می‌شود. همچنین برق به‌دست‌آمده در این فرایند در یک فرایند الکتروسیس برای جدا کردن هیدروژن و اکسیژن آب به کار گرفته می‌شود. سپس هیدروژن به‌دست‌آمده همراه با دی‌اکسید کربن مایع به مخازن گاز ایجادشده در زیرزمین تزریق می‌شوند.

فرایند تولید گاز طبیعی به این شکل کم‌هزینه و سریع است و در صورت لزوم از گازهای یادشده می‌توان برای تولید گاز متان یا آب نیز استفاده کرد. میزان بهره‌وری این فناوری تبدیل انرژی خورشیدی یا باد به برق و گاز طبیعی ۶۰ درصد است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.