0

جدیدترین اخبار اقتصادی اتریش

اخبار اقتصادی اتریش
بازدید 386

برخی از مهمترین اخبار و تحولات اقتصادی اتریش در هفته اول مردادماه ۱۴۰۰

مهم‌ترین اخبار و تحولات اقتصادی اتریش در هفته اول مرداد ماه 1400 که در رسانه‌های این کشور منتشر شده به شرح زیر ارائه می گردد

خبرگزاری رادیو و تلویزیون اتریش: ریاست تعاونی صنفی صنعتگران اتریش، بحران اقتصادی همه‌گیری کرونا را پایان‌یافته دانست و با اشاره به آمار اقتصادی سه‌ماهه دوم سال جاری، پیش‌بینی کرد که شرایط اقتصادی اتریش به‌طور تقریبی به شرایط پیش از بحران کرونا نزدیک شده است. وی با تأکید بر مسئله واکسیناسیون، خواستار ایجاد چارچوبی پایدار برای شرکت‌ها و کارکنان آنان به‌منظور تقویت رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال شد.

کرونه: شرکت آمریکایی ChargePoint مبلغ 250 میلیون یورو برای خرید شرکت استارتاپ اتریشی فعال در حوزه نرم‌افزارهای مدیریتی جایگاه‌های شارژ خودروهای الکترونیکی پرداخت می‌نماید. پیش‌ازاین آدیداس استارتاپ اتریشی دیگری با نام Runtatstic را خریداری کرده بود که حال شرکت Von has to be از سالزبورگ این مقام را از آن خود می‌نماید. این شرکت استارتاپی در سال 2013 تأسیس‌شده است و 125 کارمند در اتریش و آلمان دارد. آنان تاکنون توانسته‌اند نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی آنلاین برای دسترسی به نزدیک‌ترین جایگاه‌های شارژ خودرو در 45 کشور دنیا را خدمات‌رسانی نمایند.

کرونه: طبق آمار موسسه نظارتی ارتباطات راه دور اتریش، میزان بسته‌های تحویل‌شده با مبدأ خارج از اتریش در سال کرونا با 17 درصد رشد به 260 میلیون بسته رسیده است. همچنین طبق همین گزارش، میزان نامه‌های پستی در سال کرونا افزایش کمتری داشته‌اند. همچنین شرکت‌های حمل‌ونقل وابسته به پست نیز در همین سال توانسته‌اند با 7.8 درصد رشد در میزان بسته‌های پستی ارسالی از مبدأ اتریش، درآمد قابل‌توجهی را در سال 2020 نسبت به سال 2019 کسب نمایند.

وینرتسایتونگ: موسسه مطالعات پیشرفته وین (IHS) در پیش‌بینی میان‌مدت خود با عنوان «اقتصاد از شوک کرونا عبور خواهد کرد» اقتصاد اتریش پس از بحران کرونا در سال گذشته را در حال بهبود ارزیابی کرده و معتقد است که اتریش همچون بسیاری از کشورهای جهان در مسیر رشد خوبی قرار دارد. این موسسه برای سال‌های 2021 تا 2025، انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی واقعی به‌طور متوسط 2.5 درصد در سال رشد کند و تأکید می‌کند که با توجه به مسیر فعلی رشد، اتریش هیچ‌گونه تمهیدات ویژه‌ای برای اعمال اقتصاد ریاضتی تا سال 2025 نیاز نخواهد داشت، تنها در دوره پیش رو برخی اصلاحات آینده‌نگرانه را ضروری دانسته است. پس از رکود بزرگ ایجادشده که کاهش رشد اقتصادی بالغ‌بر 3. 6 درصد به دنبال داشت، اقتصاد امسال مجدداً در مسیر رشد قرارگرفته است. پس از بهبودی جدی در سال 2021 (3.4 درصد) و 2022 (4.5 درصد)، اقتصاد اتریش باید به‌طور کامل احیاء گردد. برای سال‌های 2023 تا 2025 افزایش 1.8 درصدی، 1.4 درصدی و 1.4 درصدی دیگر پیش‌بینی می‌شود.

خبرگزاری رادیو و تلویزیون اتریش: در میان استان‌های اتریش، استان تیرول بیشترین صدمات را در سال گذشته متقبل شده است. ارزش‌افزوده ناخالص این استان نسبت به سال 2019، 2. 9 درصد کاهش‌یافته است. پس از تیرول استان‌های اشتایر مارک و سالزبورگ دیگر استان‌های اتریش می‌باشند که با مشکلات اقتصادی جدی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. در مقابل صدمات مالی و اقتصادی در شرق اتریش به‌ویژه در استان‌های وین و اتریش سفلی کمتر از غرب بوده است و همچنین میزان بیکاری نیز افزایش کمتری نسبت به شرق داشته است.

خبرگزاری رادیو و تلویزیون اتریش: تعداد خودروهای برقی پلاک شده در اتحادیه اروپایی در یک سال 2 برابر شده است. در سه‌ماهه دوم سال 2020، 5. 3 درصد از اتومبیل‌های ثبت‌شده در سراسر اتحادیه اروپایی الکتریکی بوده‌اند و در سال جاری این میزان به 5.7 درصد رسیده است. در همین مدت سهم بازار خودروهای بنزینی و دیزلی با کاهش روبرو بوده است. این نوع خودروها در سال جاری، تنها 62 درصد از خودروهای جدید پلاک شده را تشکیل می‌دهند که این سهم در سال گذشته بالغ‌بر 80 درصد بوده است. در اتریش، تعداد ثبت‌نام‌های جدید اتومبیل‌های الکتریکی حتی بیش از میانگین اتحادیه اروپا افزایش یافت – امسال 8،729 وسیله نقلیه الکتریکی جدید در سه‌ماهه دوم به جاده‌های این کشور وارد شدند، در سال گذشته این میزان تنها 2،378 خودرو بوده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *