0

جدیدترین اخبار اقتصادی اتریش

اخبار اقتصادی اتریش
بازدید 1207

برخی از مهمترین اخبار و تحولات اقتصادی اتریش در هفته سوم تیر ماه ۱۴۰۰

مهم‌ترین اخبار و تحولات اقتصادی اتریش در هفته سوم تیرماه 1400 که در رسانه‌های این کشور منتشر شده به شرح زیر ارائه می گردد

خبرگزاری رادیو و تلویزیون اتریش: صنعت غذا درمجموع حدود 9 میلیارد یورو در سال 2020 و نیمه اول 2021 ازدست‌داده است. درحالی‌که فروش در رستوران‌ها در سال 2019 حدود دوازده میلیارد یورو بود، در سال بحران 2020 با کاهش 4.4 میلیارد یورویی به 6. 7 میلیارد یورو رسید که نشان از کاهش 37 درصدی درآمد دارد. پیش‌بینی‌ها برای سال 2021 حاکی از آن است که چشم‌انداز سال 2021 نیز به همین ترتیب ناخوشایند خواهد بود. تنها در نیمه اول 2021 فروش 4.6 میلیارد یورو کاهش داشته است.

استاندارد: کمیسیون اتحادیه اروپایی، با اشاره به روند مثبت واکسیناسیون سرتاسری در اتریش و بهبود شرایط اقتصاد جهانی، اقتصاد این کشور را در مسیر بهبود ارزیابی کرده است. بروکسل پیش‌بینی کرده که در سال جاری رشد تولید ناخالص داخلی اتریش تا 8 /3 درصد افزایش یابد. پیش‌بینی بهار 2021 بروکسل قائل بر 4.3 درصد رشد بود. بااین‌وجود امسال رشد اقتصادی اتریش همچنان پایین‌تر از میانگین اتحادیه اروپایی یعنی 4.8 درصد خواهد بود. طبق این پیش‌بینی، اقتصاد منطقه یورو امسال 4.8 درصد و در سال 2022 نیز 4.5 درصد رشد خواهد کرد. در کل اتحادیه اروپا، برآورد می‌شود تولید ناخالص داخلی 4.8 درصد در سال جاری و 4.5 درصد در سال آینده افزایش یابد.

استاندارد: به‌منظور مقابله با کمبود نیروی ماهر درزمینه “مشاغل سبز ” و ارائه چشم‌انداز جدید به بیکاران، دولت در شورای وزیران تصمیم به ایجاد یک بنیاد زیست‌محیطی گرفت. وزیر محیط‌زیست پس از جلسه دولت، در سالن مطبوعات گفت: با هزینه 17 میلیون یورو، حدود 1000 فرصت آموزشی برای “مشاغل مناسب برای آب‌وهوا ” ایجاد می‌شود. گوسلر توضیح داد، مونتاژ کننده‌های سیستم‌های فتوولتائیک نیاز فوری حوزه مشاغل حرفه‌ای در اتریش می‌باشند. وزیر کار مارتین کوچر نیز از شکل‌گیری این بنیاد اظهار خشنودی کرد و گفت آغاز این طرح از سال 2022 خواهد بود و دولت بودجه جداگانه‌ای را برای آن در نظر خواهد گرفت.

استاندارد: با این قرارداد، شرکت حمل‌ونقل ریلی ملی اتریش ÖBB ناوگان 30 ساله خود را به‌روزرسانی می‌کند. در سال‌های آینده، این شرکت 50 لوکوموتیو برقی و هیبریدی و همچنین شش لکوموتیو کنترلی را که می‌تواند در خطوط جدید استفاده شود، تحویل خواهد داد. به گفته پلاسر و تویرر، ناوگان ÖBB باید به‌روز شود و این امر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و آموزش رانندگان واگن‌های ریلی می‌شود. اتومبیل‌های جدید قرار است در اوایل سال 2023 در راه‌آهن Koralm مورداستفاده قرار گیرند.

کرونه: اتاق فدرال اقتصادی اتریش برنامه‌ای 5 ماده‌ای تهیه‌کرده است که به‌موجب آن بازار کار، سرمایه، سرمایه‌گذاری‌های خارجی، مالیات، صادرات و واردات و بازار فناوری‌های محیطی زیستی و زیرساخت‌های دیجیتالی، فناوری و نوآوری در آن موردبررسی قرارگرفته و برنامه‌هایی برای هر حوزه انتخاب‌شده است که تا پایان سال جاری به اجرا درخواهند آمد. اتاق اقتصادی همچنین در این برنامه باری دیگر به کاهش مالیات شرکتی به 21 درصد اشاره و بر نهایی شدن آن تأکید کرده است.

وینرتسایتونگ: 240 هزار درخواست برای دریافت بسته‌های تشویقی سرمایه‌گذاری ارائه‌شده که بر اساس آن بالغ‌بر 5 میلیارد یورو به شرکت‌ها و افراد سرمایه‌گذار پرداخت خواهد شد. سرمایه‌گذارها درمجموع 8 / 7 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری کرده‌اند و از صندوق کرونا دولت مبلغ 5 میلیارد یورو به‌عنوان تشویقی بین سرمایه گذران جهت افزایش سرمایه اولیه توزیع خواهد شد. نیمی از سرمایه‌گذاری‌ها بر حوزه دیجیتال‌سازی و کاهش آلاینده‌ها تمرکز دارند.

استاندارد: طبق اطلاعات مرکز آمار اتریش، در ماه‌های ژانویه و فوریه 2021 میزان درآمد گوگل، یوتیوب، فیس‌بوک و شرکت‌های مشابه تبلیغاتی از عرصه تبلیغات در اتریش بیش از رادیو و تلویزیون و مطبوعات رسمی این کشور بوده است. این شرکت‌ها در حدود 1. 1 میلیارد یورو از تبلیغات در اتریش درآمد داشته‌اند. اتریش همچنان تنها از انواع کلاسیک تبلیغات مالیات دریافت می‌نماید و تبلیغات آنلاین از پرداخت مالیات معاف بوده‌اند. از ماه مارس 2021، سامانه‌ها و مطبوعات تبلیغاتی اتریش نیز بیشتر به تبلیغات آنلاین روی آورده‌اند، اما همچنان گوگل، فیس‌بوک، یوتیوب و دیگر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، درآمدی چند برابر مطبوعات اتریشی داشته‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *