0

جدیدترین اخبار اقتصادی اتریش

جدیدترین اخبار اقتصادی اتریش
بازدید 529

برخی از مهمترین اخبار و تحولات اقتصادی اتریش در هفته چهارم مردادماه ۱۴۰۰

مهم‌ترین اخبار و تحولات اقتصادی اتریش در هفته چهارم مرداد ماه 1400 که در رسانه‌های این کشور منتشر شده به شرح زیر ارائه می گردد

کلاینه تسایتونگ: بدهی‌های دولتی اتریش در یک سال گذشته به بالاترین میزان خود در 70 سال اخیر یعنی تا 90 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور رسیده است.

بااین‌وجود اتریش این امکان را دارد تا با استفاده از امکان پرداخت این بدهی‌ها با سود تنها یک درصد در مقابل بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر شرایط بهتری را داشته باشد.

گفته می‌شود سیاست‌های مناسب پولی و بودجه‌ریزی، در دوران پیش از کرونا، منابع بسیار خوبی را برای بازار سرمایه اتریش به همراه داشته است که به این کشور در زمان بحران کمک می‌کند.

میزان بدهی‌های اتریش در سال 2019، بالغ‌بر 70 درصد تولید ناخالص داخلی بوده است و در سال نخست بحران کرونا این بدهی‌ها تا 85 درصد افزایش یافت و در شش‌ماهه نخست سال جاری به 90 درصد رسید.

کلاینه تسایتونگ: صنعت گردشگری و رستوران‌ها، از حوزه‌هایی بودند که در زمان بحران کرونا صدمات بسیاری را متحمل شده‌اند.

حال پس از یک سال و نیم که امکان بازگشت به مسیر کاری قبلی را یافته‌اند با مشکلات تأمین نیرو حرفه‌ای روبرو می‌باشند؛ زیرا بسیاری از افراد این حوزه را به دلیل عدم امنیت شغلی ترک کرده‌اند.

گفته می‌شود در حال حاضر و در میانه فصل تابستان این حوزه با کمبود 20 هزار نفر نیروی حرفه‌ای کار روبرو می‌باشد و به دلیل شرایط فصلی و بحران کرونا، کارکنانی که از کشورهای اطراف به اتریش برای کار می‌آمدند، نیز امکان رفت‌وآمد ندارند و یا بیم از دست دادن مشاغل دیگر را دارند.

این تخمین بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته از 224 هتل و 276 شرکت خدمات دهنده خدمات پذیرایی و رستوران‌ها انجام پذیرفته است. گفته می‌شود تنها در حوزه هتلداری نیاز به یک میلیارد یورو برای جبران این کمبود نیرو و تعلیم نیروی جدید وجود دارد.

وینرتسایتونگ: شهر ولس در اتریش یک سری اتوبوس‌های هیدروژنی را در خدمات حمل‌ونقل روزانه خود آزمایش می‌کند.

این نخستین بار است که سوخت هیدروژن در اتریش در خطوط حمل‌ونقل عمومی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این اتوبوس ساخت شرکت سولاریس اسپانیا است و به مدت 10 روز در دو پایانه مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

این اتوبوس در حال حاضر می‌تواند 400 کیلومتر بدون نیاز به سوخت‌گیری مجدد حرکت کند و فرآیند سوخت‌گیری آن در حدود 15 دقیقه به طول می‌انجامد.

در حال حاضر قیمت تمام‌شده هر دستگاه اتوبوس هیدروژنی بین 5. 1 تا 5.2 برابر اتوبوس‌های دیزلی می‌باشد.

وینرتسایتونگ: در سه‌ماهه دوم سال جاری، تعداد شرکت‌های اتریشی که ورشکستگی اعلام کرده‌اند 25 درصد نسبت به سه‌ماهه نخست سال 2021 کاهش‌یافته است.

مرکز آمار اتریش در سه‌ماهه دوم تنها 580 مورد اعلام ورشکستگی را به ثبت رسانده است که این کاهش را نشان‌دهنده نتیجه‌بخش بودن روند واکسیناسیون و کمک‌های مالی به شرکت‌ها اعلام کرده است.

بر اساس اطلاعات اولیه مرکز آمار اتریش در روز سه‌شنبه 10 اوت 2021، اکثر ورشکستگی‌ها در سه‌ماهه دوم در حوزه ساخت‌وساز (132 مورد)، خدمات مالی / سایر خدمات (120 مورد)، خرده‌فروشی (94 مورد) و اقامت و پذیرایی (81 مورد) بوده است.

در زمینه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات (20 مورد)، تولید کالا و خدمات شخصی (هرکدام 32 مورد) به ثبت رسیده است. همچنین در سه‌ماهه دوم سال 2021 تعداد 15،073 شرکت جدید ثبت‌شده‌اند که 25.2 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2020 بوده است.

وینرتسایتونگ: جهت افزایش سرعت واکسیناسیون و دسترسی عمومی به واکسن، به‌ویژه پس از زمانی که کودکان و نوجوانان 12 ساله به بالا نیز امکان واکسیناسیون پیداکرده‌اند، برای واکسیناسیون تعداد پزشکان بیشتری موردنیاز می‌باشند.

گفته می‌شود پزشکانی که در این مدت به روند واکسیناسیون کمک‌رسانی کرده‌اند، کارمزدی برابر با 150 یورو در هر ساعت دریافت نموده‌اند.

خبرگزاری رادیو و تلویزیون اتریش: تعداد خودروهای برقی پلاک شده در اتحادیه اروپایی در یک سال 2 برابر شده است. در سه‌ماهه دوم سال 2020، 5. 3 درصد از اتومبیل‌های ثبت‌شده در سراسر اتحادیه اروپایی الکتریکی بوده‌اند و در سال جاری این میزان به 5.7 درصد رسیده است. در همین مدت سهم بازار خودروهای بنزینی و دیزلی با کاهش روبرو بوده است. این نوع خودروها در سال جاری، تنها 62 درصد از خودروهای جدید پلاک شده را تشکیل می‌دهند که این سهم در سال گذشته بالغ‌بر 80 درصد بوده است. در اتریش، تعداد ثبت‌نام‌های جدید اتومبیل‌های الکتریکی حتی بیش از میانگین اتحادیه اروپا افزایش یافت – امسال 8،729 وسیله نقلیه الکتریکی جدید در سه‌ماهه دوم به جاده‌های این کشور وارد شدند، در سال گذشته این میزان تنها 2،378 خودرو بوده است.

خبرگزاری رادیو و تلویزیون اتریش: سود شرکت پست اتریش در نیم سال نخست سال 2021، با رشد 5. 114 درصدی به 4.103 میلیون یورو رسیده است. مجموع درآمد شرکت پست اتریش با 4. 28 درصد رشد نسبت به مدت‌زمان مشابه در سال گذشته به 26. 1 میلیارد یورو رسیده است. همچنین خریداری بانک ING هلند، توسط پست اتریش و افزودن زیرساخت‌ها و کارمندان آن به بانک پست اتریش نیز تأثیری مثبت در درآمد و سود این شرکت در نیم سال نخست 2021 داشته است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *