0

رشد ۶۹ درصدی صادرات در بهار ۱۴۰۰

تجارت خارجی ایران
بازدید 286

مقایسه آمار تجارت خارجی کشورمان در سه‌ماهه بهار سال۱۴۰۰ با مدت مشابه سال قبل حاکی از افزایش ۲۵درصدی در وزن و ۵۰درصدی در ارزش کالاهای تجاری مبادله‌شده بین ایران و کشورهای خارجی است.

مقایسه آمار تجارت خارجی کشورمان در سه‌ماهه بهار سال1400 با مدت مشابه سال قبل حاکی از افزایش 25درصدی در وزن و 50درصدی در ارزش کالاهای تجاری مبادله‌شده بین ایران و کشورهای خارجی است. براساس آمار منتشرشده ازسوی گمرک و وزارت اقتصاد مجموع تجارت خارجی ایران در بهار سال‌ جاری 38میلیون و 400هزار تن کالا به ارزش 20میلیارد و 900میلیون دلار بوده است.

در سال1400، میزان صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی کشور بالغ بر 30میلیون تن به ارزش 10میلیارد و 700میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل صعود 69درصدی در ارزش دلاری داشته است.

تراز تجاری کشور (حاصل تفریق صادرات از واردات) مثبت‌شده و رقم 500میلیون دلاری را نشان می‌دهد که در مقایسه با تراز تجاری منفی و حدود یک‌میلیارد و 256میلیون دلاری در سال99، عملکرد بهتری را نشان می‌دهد.

صادرات نفت‌خام نیز به روزانه یک‌میلیون و 500هزار بشکه رسیده که در صورت ادامه می‌تواند درآمد ارزی حاصل از نفت را به 30میلیارد دلار و حدودا سه‌برابر سال99 برساند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.