0

جزئیات تجارت ۱۰ ماهه ایران و اروپا

مشوق های صادراتی
بازدید 168

یورو استات از مبادلات تجاری بیش از ۳ میلیارد یورویی ایران و اتحادیه اروپا در ۱۰ ماهه ۲۰۲۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورواستات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۷عضو اتحادیه اروپا در ۱۰‌ماهه سال‌جاری میلادی را ۸۲۶/ ۳میلیارد یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه‌اروپا در ماه‌‌‌‌‌‌‌‌های ژانویه تا اکتبر۲۰۲۱ با رشد ۵‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ۱۰‌ماهه سال۲۰۲۰ کل مبادلات دو طرف ۶۳۵/ ۳ میلیارد یورو اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ۱۰‌ماه نخست ۲۰۲۱ با رشد ۲‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و از ۰۳/ ۳ میلیارد یورو در‌ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال گذشته به ۰۹/ ۳میلیارد یورو در مدت مشابه سال‌جاری رسیده است.

میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان، اسپانیا و ایتالیا بیشترین صادرات کالا به ایران را در ۱۰‌ماهه ۲۰۲۱ داشته‌‌‌‌‌‌‌‌اند. آلمان با صادرات ۱۶/ ۱میلیارد یورویی بیشترین سهم را داشته است به‌طوری که ۳۷‌درصد کل صادرات اروپا به ایران از مقصد آلمان بوده است.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در ماه‌‌‌‌‌‌‌‌های ژانویه تا اکتبر امسال نیز رشد قابل‌توجه ۲۱‌درصدی داشته و به ۷۳۶ میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در مدت مشابه سال قبل ۶۰۵میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

آلمان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا بیشترین واردات کالا از ایران را در ۱۰‌ماهه ۲۰۲۱ داشته‌‌‌‌‌‌‌‌اند. در میان واردات‌کنندگان کالا از ایران، آلمان در رتبه نخست قرار داشته به‌طوری که ۲۲۰‌میلیون یورو معادل ۳۰‌درصد کل واردات اروپا، از ایران واردات داشته است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *