0

بسته تشویقی سرمایه گذاری در اتریش

بازدید 333

بر اساس اعلام وزارت فدرال دیجیتال سازی و اقتصاد اتریش، دولت اتریش به سرمایه گذارانی که در فاصله اول سپتامبر ۲۰۲۰ تا پایان فوریه۲۰۲۱ مبالغی بین ۵ هزار تا ۵۰ میلیون یورو در این کشور سرمایه گذاری نمایند، به میزان 7 تا 14 درصد کمک هزینه(مشوق) پرداخت می‌کند.

سرمایه گذاری در حوزه‌های دیجیتال سازی، محیط زیست، علوم زیستی و پزشکی مشمول مشوق 14 درصدی می‌شود. همچنین سرمایه گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر نیز از مشوق 14 درصدی بهره مند خواهد شد.

به گفته وزیر دارایی اتریش، مبلغ یک میلیارد یورو از سوی دولت برای تشویق شرکتها به سرمایه گذاری در شرایط رکود ناشی از همه گیری کرونا اختصاص یافته است. پیش بینی شده شرکت ها با استفاده از این بسته حمایتی بتوانند تا پایان سال ۲۰۲۱، حداقل ۳۰۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد نمایند. این کمک های پرداختی معاف از مالیات بوده و بلاعوض می‌باشند. ورود سرمایه به چرخه مالی شرکت ها می‌بایست حداکثر تا ۱ مارس ۲۰۲۱ صورت پذیرد.

بسته کمکی تشویق سرمایه گذاری، با هدف تقویت رشد اقتصادی و بهبود شرایط رکود ناشی از همه گیری ویروس کرونا ارائه گردیده است. دولت اتریش تا تاریخ 15 آگوست 2020 مجموعا 42 میلیارد یورو بسته کمکی شامل کمک مستقیم و بلاعوض به شرکتها و بنگاه‌های اقتصادی و تسهیلات مختلف اعلام نموده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *