0

خروج منطقه پولی اروپا از رکود اقتصادی با رشد 2 درصدی

برنامه اتحادیه اروپا
بازدید 349

به گزارش یورواستات اقتصاد کشور‌های حوزه یورو در سه‌ماهه دوم 2021 رشد 2 درصدی را تجربه کرده‌ است. این میزان رشد در حوزه یورو که با کاهش میزان بیکاری همراه بود فراتر از پیش‌بینی‌ها می‌باشد.

بر اساس این گزارش، عملکرد اقتصادی 19 کشور عضو حوزه پولی یورو در سه‌ماهه دوم 2020 از جایگاه بالاتری نسبت به کشورهای ایالات‌متحده آمریکا (1.6 درصد) و چین (1.3 درصد) برخوردار بوده‌اند.

دلایل اصلی خروج کشورهای حوزه یورو از رکود اقتصادی، پیشرفت در روند واکسیناسیون علیه بیماری همه‌گیر « کووید 19 » و کاهش تدریجی محدودیت‌های وضع‌شده برای جلوگیری از شیوع این بیماری است. بااین‌حال اقتصاد اروپا همچنان 3 درصد کوچک‌تر از وضعیت خود پیش از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا است.

کمیسیون اروپا پیش‌بینی کرده است که تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا طی 3 ماهه پایانی سال جاری به سطح خود پیش از همه‌گیری کووید 19 برسد. این در حالی است که تولید ناخالص داخلی برخی از کشورهای جنوب اروپا به دلیل بحران در صنعت گردشگری تا 3 ماهه ‌دوم سال 2022 قادر نخواهند بود به میزان پیش از آغاز بحران همه‌گیری ویروس کرونا برسند.

 میزان تولید ناخالص داخلی در ایالات‌متحده آمریکا و چین در پایان سال 2020 و سه‌ماهه اول سال 2021 ه زمان پیش از آغاز همه‌گیری بیماری کرونا رسیده است.

 بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول، در سال‌ 2021 میلادی کشورهای آمریکا رشد 8.1 درصدی و چین نیز رشد 7 درصدی را تجربه خواهند کرد.

 این نهاد بین‌المللی پیش‌بینی کرده است که رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا طی سال‌ 2021 باوجود طرح محرک اقتصادی، سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدید پذیر و فناوری‌های نوین از 4.6 درصد فراتر نخواهد رفت.

 بنا به آمار منتشرشده از سوی یورواستات در سال 2021 نرخ بیکاری در حوزه یورو از 8 درصد در ماه می به 7 درصد در ماه ژوئن کاهش‌یافته است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.