0

سیاست هیدروژن اتحادیه اروپا

سیاست هیدروژن اروپا
بازدید 289

مرکز تحقیقات پارلمان اروپا با تهیه گزارشی، سیاست هیدروژن اتحادیه اروپا را موردبررسی قرار داده است. بر اساس این گزارش، هیدروژن نقش اساسی در اقتصادی عاری از آلایندگی‌ها به‌ویژه در سیستم حمل‌ونقل، گرمایش و فرآیندهای صنعتی خواهد داشت. هیدروژن اگرچه در حال حاضر قادر به رقابت با گاز طبیعی نیست اما مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد که استفاده درصد قابل‌توجهی از هیدروژن و انرژی تجدید پذیر در بخش انرژی برای اتحادیه اروپا، مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

تحقیقات و نوآوری‌های صنعتی در کاربردهای هیدروژن از اولویت‌های اتحادیه اروپا بوده و بودجه تحقیقاتی قابل‌توجهی بدین منظور اختصاص‌یافته است. در حال حاضر، مدیریت پروژه‌های هیدروژن زیر نظر کمیسیون اروپا و توسط شرکت سوخت مشترک و هیدروژن FCH JU انجام می‌گیرد.

اتحادیه اروپا با تصویب راهبرد هیدروژن در ژوئیه سال 2020، بر توسعه هیدروژن پاک تأکید نموده و سرمایه‌گذاری زیادی برای دست‌یابی به آن انجام داده است. تقریباً همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هیدروژن را در برنامه‌های ملی انرژی و تغییرات آب و هوایی برای دوره 2030-2021 میلادی به رسمیت شناخته و در حدود نیمی از آن‌ها، بر استفاده از هیدروژن در بخش‌های حمل‌ونقل و صنعت متمرکزشده‌اند.

 کمیته صنعت، تحقیقات و انرژی پارلمان اروپا نیز در حال تهیه گزارش ابتکاری در مورد راهبرد هیدروژن اتحادیه اروپا است. شورای اروپا نیز در دسامبر سال 2020 سندی تحت عنوان: بازار هیدروژن اتحادیه اروپا با تمرکز بر هیدروژن تجدید پذیر برای بهبود کربن‌زدایی و رقابت‌پذیری تصویب کرده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.