0

رونمائی از طرح سبز اروپا

طرح سبز اروپا
بازدید 332

بر اساس طرح زیست‌محیطی کمیسیون اروپا تولید و عرضه خودروهای بنزینی و دیزلی در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سال 2035 ممنوع خواهند شد.

بر اساس گزارش منتشرشده توسط کمیسیون اروپا، طر‌ح ممنوعیت تولید و عرضه خودروهای بنزینی و دیزلی، اقدام مهمی در راستای مقابله با گرم شدن کره زمین و تغییرات اقلیمی اعلام‌شده است. کمیسیون اروپا امیدوار است تا میزان کاهش انتشار گاز دی‌اکسید کربن حاصل از تردد خودروهای با سوخت فسیلی (غیر الکتریکی) را به 55 درصد در سال 2030 و صفر در سال 2035 برساند.

کمیسیون اروپا در این طرح به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده است تا سال 2050 در فواصل 60 کیلومتری جاده‌های اصلی، نسبت به احداث ایستگاه‌های عمومی شارژ خودرو اقدام کنند.

بر این اساس تعداد جایگاه شارژ عمومی در سطح اتحادیه اروپا تا سال 2030 به 5.3 میلیون و تا سال 2050 به 3.16 میلیون جایگاه افزایش خواهد یافت.

کمیسیون اروپا همچنین تخمین زده است که برای احداث جایگاه‌های شارژ عمومی و خصوصی موردنیاز جهت اجرای این طرح و از رده خارج کردن خودروهای بنزینی و گازوئیلی تا سال 2030 میلادی باید بین 80 تا 120 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

شرکت‌های خودروسازی در اروپا اگرچه موافقت خود را برای سرمایه‌گذاری در تولید خودروهای الکتریکی و انطباق تولیدات خود با دستورالعمل کمیسیون اروپا اعلام نموده‌اند، اما از هم‌اکنون نگران آسیب‌هایی هستند که این جراحی بزرگ در طول 14 سال آینده به صنایع خودروسازی و مشاغل وابسته به خودروهای بنزینی و دیزلی وارد خواهد کرد.

اجرای طرح کمسیون اروپا برای صنعت خودروسازی در اتحادیه اروپا تبعاتی از قبیل تغییر خط تولید، خسارت قطعه سازان و کاهش تقاضای مواد اولیه ساخت قطعات، متقاعد کردن تعمیرکاران به شرکت در دوره‌های آموزشی مربوطه و عدم امکان تبدیل برخی خودروهای بنزینی و دیزلی به خودروی الکتریکی، می‌تواند به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است اجرای طرح کمیسیون اروپا، پس از تصویب نهایی در پارلمان اروپا و موافقت شورای اروپا ممکن است طی دو سال آینده به مرحله اجرا در آید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.