0

فن‌آوری‌های زیست محیطی در اتریش

زیست محیطی در اتریش
بازدید 250

اتریش طلایه دار فن‌آوری‌های نوین است که به حفاظت محیط زیست و بهبود پایداری کمک می‌کنند – از جمله مدیریت پسماند، بازیافت، بازدهی انرژی، انرژی های تجدیدپذیر، مدیریت آب و آلودگی هوا. اولین نمونه‌ها از این نوع فن‌آوری در سطح دنیا شامل اولین نیروگاه تولید برق جزر و مد دریاچه‌ای است.

اتریش با استفاده از سامانه ARAو بازیافت حرارتی ضایعات در مسیری پایدار برای استفاده طولانی مدت از مواد خام گام برداشته است و یک شرکت اتریشی، پیشگام بازار جهانی در حوزه فناوری سنجش کیفیت آب است.

فناوری های زیست محیطی در این کشور که دارای منابع طبیعی و طبیعت بکر است، سابقه ای دیرینه دارند و این فناوری ها دارای جایگاه مناسبی در اقتصاد کشور هستند. یک فرصت شغلی در حوزه فناوری های زیست محیطی دو فرصت شغلی دیگر در صنایع عادی تولید می کند.
فناوری های زیست محیطی تقریبا در هر خانه شخصی، هر نهاد عمومی، هر ساختمان عمومی و هر تاسیسات تولیدی قابل نصب است. این فناوری ها غالبا دیده نمی شوند و به آنها توجهی نمی شود و برخی اوقات تنها وقتی دیگر وجود نداشته باشند متوجه آنها می شویم.

اکثر شرکت های اتریشی فعال در این حوزه، شرکت های کوچک و متوسط بوده و از انبوه مهارت های خود در حوزه فناوری های زیست محیطی برای مشتریان سراسر دنیا با موفقیت استفاده می نمایند – نرخ صادرات آنها بیش از 80% است.
فناوری محیط زیست و انرژی به معنای تأمین منابع و راهکارهای سازگار با محیط زیست و آب و هوا است. در کشور اتریش، تمرکز منحصر به فردی روی نوآوری، تکنولوژی و پیشگامی بازار در حوزه تکنولوژی‌های زیست‌محیطی و انرژی‌های تجدیدپذیر وجود دارد.

از دهه 70، در سطح اجتماعی و سیاسی، محافظت از محیط زیست به عنوان یک فاکتور مهم در حفظ کیفیت زندگی تلقی شده است. به همین دلیل است که مشتریان سراسر جهان ، بعنوان نمونه، می‌توانند در اتریش راهکارهای سطح بالا به لحاظ زیست‌محیطی را برای حل مسائل آینده بیابند.
• دفع زباله، بازیافت، استفاده از گرما، پردازش پسماندهای بیوژنیک
• کنترل و اندازه ‌گیری آلودگی هوا
• تأمین آب، پردازش آب، تصفیه آب آشامیدنی

این یک صنعت نوآور است و کمپانی‌های صادرات-محور همیشه آماده یافتن راه‌ حل‌های عملیاتی هستند. مدیریت پایدار و تلاش برای حفظ چرخه مواد اهمیت ویژه‌ ئی دارند.

فاکتور اقتصادی تکنولوژی زیست ‌محیطی

صنعت فناوری زیست ‌محیطی اتریش همواره متشکل از سازمان‌های کوچک و متوسط است و در حال رشد تکنولوژیکی سریعی است. این پویایی تحت تأثیر یک ساختار حقوقی هدفمند است.
نوآوری‌های اکولوژیکی دارای اثر مستقیم روی اقتصاد هستند، که این می‌تواند منافع مشتریان شرکت‌های تخصصی اتریش را تأمین کند. از جمله در حوزه بازیافت، تحولات جدیدی در بازار رخ داده که هدایت کننده همه بخش‌های اقتصادی هستند. در اتریش، سطح بازیافت شیشه، کاغذ، فلزات و مواد بیوژنی بالا است. بازیافت ضایعات شهری در حدود 60% است. شرکت‌های اتریشی دانش لازم را پیرامون تکنولوژی‌های ضروری، فرآیندها و خدمات لجستیک و سازمانی دارند.

قدمت و فناوری آینده

برای بیش از 100 سال، شرکت‌های اتریشی با فناوری‌های سبز نوآورانه، با نبض زمانه پیش رفته اند. توربین کاپلان، که در سال 1913 توسط مهندس اتریشی، ویکتور کاپلان، ساخته شد، همچنان نیروی محرکه توان برق آبی امروز است. موفقیت‌های انرژی گرمای خورشید در اتریش آغاز شده و تکنولوژی‌ها و سیستم‌های بازیافت ساخته شده در اتریش در سراسر جهان کاربرد دارند.
در پایان هزاره، کمپانی‌های اتریشی روی بقای آب، کنترل آلودگی هوا و مدیریت ضایعات تمرکز داشتند. امروزه، تکنولوژی‌های اثبات شده موجود در این حوزه‌ها در سراسر جهان مشتری دارند. موضوعات امروزی که کمپانی‌های اتریشی به آنها می‌پردازند، بهینه‌ سازی پیوسته فرآیندهای بازیافت و صنعت بازیافت، روش‌های نوآورانه برای پردازش آب و تصفیه بیولوژیکی آب هستند.

تکنولوژی‌های دانش-محور برای محیط زیست

آموزش، نقش مهمی را در تکنولوژی محیط زیست ایفا می‌کند، چرا که تکنولوژی محیط زیست نیازمند متخصصینی از همه حوزه‌ها است. نمونه‌ ئی از تعهد اتریش به پرورش متخصصان جوان، آموزش متخصصان حوزه بیوسنسورها در دانشگاه فنی گراتس است است. این دانشگاه فنی در حال همکاری با 13 شریک علمی و تجاری از پنج کشور، شامل خوشه فناوری سبز استیریا، برای توسعه دو برنامه دوره کارشناسی ارشد در زمینه منابع زیستی است. شبکه اروپایی نوآوری‌های انرژی پایدار، یا “eseia”، از توسعه مشاغل صنعتی جدید مانند “مهندسی زیست-پالایش” و “مدیریت زنجیره ارزشی منابع زیستی” پشتیبانی می‌کند.

  •  15,24 میلیارد یورو فروش

مجموع فروش بخش فناوری محیط زیست اتریش سال 2019 بالغ بر 15,24 میلیارد یورو بوده است.

  •  51.470 فرصت شغلی

در سال 2019، شرکت های صنعتی و خدماتی بخش فناوری محیط زیست، بالغ بر 51.000 فرصت شغلی به بازار کار عرضه کرده اند.

  •  71,8 % نرخ صادرات

سهم صادرات در صنعت فناوری محیط زیست اتریش در سال 2019 بالغ بر 71,8% بوده است.

  •  6,5 % نرخ تحقیق و توسعه

شرکت های اتریشی صنعت فناوری محیط زیست در زمینه تحقیق و توسعه بسیار فعال بوده و نرخ تحقیق و توسعه در اتریش بالغ بر 6,5% است (2019).

فناوری محيط زيست(صنعت و ارائه دهندگان خدمات) 2019
فناوری محيط زيست صنعت ارائه دهندگان خدمات کلی
سود 11,94 میلیارد یورو 3,3 میلیارد یورو 15,24 میلیارد یورو
تعداد شركت ها 1.080 1.652 2.732
تعداد پرسنل 37.900 13.570 51.470
ميزان صادرات 9,89 میلیارد یورو 1,05 میلیارد یورو 10,94 میلیارد یورو
نرخ صادرات 83 % 332 % 71,8 %

 

منبع: Trend Top 500
ده شرکت برتر اتریشی فعال در زمینه فناوری محیط زیست بر حسب فروش خالص به میلیون یورو 2018
Loacker Recycling GmbH 715,00
BWT AG 697,40
FCC Austria Abfall Service AG (vormals: .A.S.A. Abfall Service AG) 444,90
Saubermacher Dienstleistungs-AG 304,80
Brantner 238,00
Müller-Guttenbrunn GmbH 231,00
Altstoff Recycling Austria AG (ARA AG) 202,10

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.