0

آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در اتریش

واکسیناسیون در اتریش
بازدید 306

بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی وزارت بهداشت و امور اجتماعی اتریش به‌طور متوسط در هر 8.3 ثانیه یک نفر در این کشور علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شود. بر این اساس تا یازده مارس 2021، 632 هزار 425 نفر یا 14.8 درصد جمعیت اتریش نخستین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده‌اند. همچنین 252 هزار و 97 نفر یعنی حدود 25.3 درصد از جمعیت اتریش، به‌صورت کامل واکسن را دریافت نموده‌اند.

به دنبال تأیید واکسن شرکت فایزر–بیونتک، واکسیناسیون در کشورهای اروپایی از 21 دسامبر 2020 آغاز شد و هفت روز پس‌ازآن، نخستین مورد از واکسیناسیون در اتریش انجام گردید.

در مرحله اول، افراد بالای 80 سال، سالمندانی که در خانه‌های سالمندان نگهداری می‌شوند، کارکنان بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به‌عنوان افراد دارای اولویت، واکسن را دریافت نمودند.

در مرحله دوم، کارکنان مدارس و معلمان و کادر آموزشی به‌عنوان اولویت بعدی در دستور کار تزریق واکسن قرارگرفته‌اند. هم‌زمان از ششم ژانویه 2021، واکسن شرکت مودرنا نیز به تأیید سامانه سلامت اتحادیه اروپایی رسید و اولین دوزهای پیش‌خرید شده تحویل گردید.

در اواسط ماه فوریه، اعلام شد اتریش 6 میلیون دوز جدید واکسن به شرکت‌های مختلف سفارش داده و قرار است این 6 میلیون دوز تا پایان تابستان 2021 تحویل گردد.

به دنبال توصیه شورای واکسن اتریش، در تاریخ سوم مارس اعلام شد که واکسن آسترازنکا برای افراد بالای 65 سال تزریق نخواهد شد اما در ادامه از این تصمیم عقب‌نشینی گردید.

همچنین مذاکراتی برای خرید واکسن اسپوتنیک روسی نیز صورت پذیرفته که به دلیل عدم هماهنگی با اتحادیه اروپایی، هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده است. همچنین احتمال همکاری شرکت‌های اتریشی برای تولید واکسن اسپوتنیک در این کشور موردبررسی مقامات مربوطه قرارگرفته است.

آخرین آمار واکسن‌های موجود و سفارشات در اتریش (11 مارس 2021)

اتاق صنفی داروخانه‌دارهای اتریش برای همکاری در زمینه واکسیناسیون سراسری اعلام آمادگی نموده است. رئیس این اتاق تأکید کرده ما می‌توانیم همه داروخانه‌های کشور را در کمتر از چند هفته برای آغاز واکسیناسیون سراسری بسیج نماییم.

بر اساس آمار وزارت بهداشت اتریش میزان واکسیناسیون در استان‌های اتریش تا تاریخ 11 مارس 2021 به شرح ذیل بوده است:

وین 124 هزار و 951 نفر، اتریش سفلا 121 هزار و 328 نفر، اتریش علیا 103 هزار و 80 نفر، بورگنلاند 23 هزار و 430 نفر، اشتایرمارک 86 هزار و 794 نفر، سالزبورگ 39 هزار و 888 نفر، کرنتن 43 هزار و 997 نفر، تیرول 46 هزار و 540 نفر و در استان فورالربرگ 36 هزار و 259 نفر.

همچنین طبق آخرین آمار ارائه‌شده، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در اتریش تا یازده مارس 2021 به 481 هزار و 919 نفر رسیده که نسبت به‌روز قبل از آن 2 هزار 985 نفر افزایش داشته است. در حال حاضر 1445 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان‌های سراسر اتریش بستری هستند و در این میان استان وین بیشترین میزان افراد بستری را داشته است. از این بیماران، در حال حاضر تعداد 302 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند. همچنین تعداد افرادی نیز که به دلیل بیماری ناشی از ویروس کرونا در اتریش فوت کرده‌اند، تاکنون به 8 هزار 776 نفر رسیده است.

 اتریش در سطح اتحادیه اروپایی در رتبه دهم از نظر تعداد افراد واکسینه شده نسبت به‌کل جمعیت قرار دارد. در سطح جهانی نیز در رتبه نوزدهم قرار دارد. علی‌رغم روند کند واکسیناسیون در ماه‌های ژانویه و فوریه، به نظر می‌رسد با برنامه تحویل دوزهای جدید در مارس و آوریل 2021، روند واکسیناسیون در این کشور با سرعت بیشتری در ماه‌های پیش رو ادامه یابد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *