0

فناوری پزشکی اتریش

تکنولوژی پزشکی
بازدید 925

نمودهای پیشرفت کشور اتریش در بحث فناوری پزشکی بسیار بارز است. از تجهیزات تشخیص پزشکی و ابزارهای دندانپزشکی گرفته تا ساخت و مدیریت بیمارستان های بزرگ.

نزدیک به 480 شرکت فعال در حوزه فناوری های پزشکی در اتریش وجود دارد. این شرکت ها سالانه بیش از هفت میلیارد یورو گردش مالی داشته و بخش مهم و محوری بین المللی از اقتصاد اتریش هستند. علاوه بر شرکت های قدیمی و موفق جهانی، کارهای جدید قابل توجهی نیز، بعنوان مثال در حوزه پردازش داده های خدمات درمانی، شکل گرفته است.

فنّاوری‌های پزشکی و تکنولوژی‌های مرتبط همیشه از بخش‌های مهم صنایع علوم زیستی در اتریش بوده اند. فعالیت‌های این صنعت بسیار متنوع هستند، از تست قند خون تا ویلچر، از سی تی اسکن تا سرنگ. کمپانی‌های اتریشی با تکنولوژی و مواد دارویی همچنین مهندسی و خدمات آن در جهان شناخته شده هستند.

در هر صنعتی که مشمول تخصص و نوآوری باشد، مشتریان سراسر جهان می‌توانند از ساختارهای تحقیقاتی و اطلاعاتی شرکای اتریشی بهره ببرند. با این حال در مورد سرویس‌های سلامت، اتریش پیشرفت‌های زیادی در زمینه عمل های جراحی، توان‌بخشی، پزشکی پیشگیرانه و رفاه داشته است.

554 شرکت

در سال 2017 در کشور اتریش 554 شرکت در زمینه فناوری پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت داشته اند.

26.630 نفر شاغل

شاخه فناوری پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی با تعداد 26.630 شاغل، یکی از مهم ترین کارفرمایان در اتریش است.

36 % متخصصان فناوری اطلاعات

36 درصد از شرکت های شناخته شده فناوری پزشکی، در زمینه نرم افزار، پزشکی از راه دور و راهکارهای سلامت الکترونیک فعالیت می کنند.

8,44میلیارد یورو فروش

در سال 2017، فروش بخش فناوری پزشکی بالغ بر 8,44 بوده است.

فناوری پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی – داده های کلیدی 2017
مجموع شرکت ها 554
شرکت های تحقیق و توسعه و شرکت های تولیدی 171
سایر شرکت ها: تامین کنندگان، خدمات، توزیع کنندگان 383
مجموع شاغلین 26.630
شرکت های تحقیق و توسعه و شرکت های تولیدی 8.760
سایر شرکت ها: تامین کنندگان، خدمات، توزیع کنندگان 17.870
فروش به میلیارد یورو 8,44
شرکت های تحقیق و توسعه و شرکت های تولیدی 2,69
سایر شرکت ها: تامین کنندگان، خدمات، توزیع کنندگان 5.75

منبع: گزارش سال 2018 علوم زندگی اتریش

بزرگ ترین شرکت ها دراتریش در زمینه فناوری پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی بر حسب فروش خالص به میلیون یورو (2017)
B&R Industrial Automation GmbH 675,00
Anton Paar GmbH 321,00
Roche in Österreich 320,00
Med-El Elektromedizinische Geräte GmbH 310,00
Keba AG 250,00

منبع: Trend Top 500 فناوری پزشکی علوم طبیعی (Life Sciences) از مهم ترین بخش های اقتصادی قرن ٢١ به حساب می آیند. توسعه جمعیت، پیشرفت پزشکی و چالش ادغام مداوم نوآوری ها تقاضا برای راه حل های جدید در زمینه سلامت و پزشکی را افزایش می دهند. در چند سال اخیر به ویژه دیجیتالی شدن نقش بسیار مهمی ایفا کرده است.

کسی که بتواند دراین محیط پویا پیشنهاد یا خدمات خود را سازگار ارائه دهد، قطعأ می تواند خود را در هر جای جهان اثبات کند. تولیدکنندگان اتریشی با دانش فنی خود در زمره برترین های بین المللی قرار دارند. در طول دهه گذشته اتریش خود را به عنوان قطب صنعت علوم طبیعی تثبیت و رشد قابل توجهی را تجربه کرده است . شرکت های نوآور از شبکه ای متراکم از مؤسسات عالی دانشگاهی و همچنین از حضور شرکت های پیشرو جهانی فعال در این زمینه بهره مند می شوند.[vc_column_text]طبق آخرین آمار گردش مالی تمام ٥٥٤ شرکت فعال در این صنعت بالغ بر ٤٤/۸ میلیارد یورو بوده است. صنعت فناوری پزشکی در اتریش بسیار متنوع است. همچنین شرکت های چند ملیتی دفاتر مرکزی یا تأسیسات تولیدی خود را در این کشور بنا نهاده اند تا از موقعیت جغرافیایی اتریش در قلب اروپا بهره ببرند. عامل موفقیت دیگر همکاری نزدیک بین تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و ارائه دهندگان خدمات است. از آزمایش های قند خون گرفته تا صندلی های چرخدار، از سی تی اسکن گرفته تا سرنگ و فناوری هوشمند شرکت های فناوری پزشکی اتریشی شهرت بسیار خوبی کسب کرده اند.

اتریش یکی از کشورهایی است که بیشترین هزینه های سلامت را در رابطه با تولید ناخالص داخلی دارد و یکی از بهترین سیستم های سلامت جهان را اداره می کند. بنابراین جای تعجب نیست که همچنین تقاضای جهانی برای خدمات سلامت از اتریش به طور مداوم در حال رشد است، چه از لحاظ عمل های جراحی، توانبخشی و پیشگیری از بیماری ها و چه در زمینه رفاهی.

تکنولوژی پزشکی نقش برجسته‌ای در صنعت دارد. تأمین کنندگان آن شامل کمپانی‌هایی هستند که روی سنجشگرهای ECG یا EEG تمرکز کرده‌اند. بسیاری از کمپانی‌های تکنولوژی دارویی در توسعه و ارائه نرم‌افزار مربوط به داروها، پزشکی از راه دور و بهداشت و درمان الکتریکی تخصص دارند. برای نمونه، محصولات کمپانی ها شامل محصولات نرم‌افزاری است که به متخصصین بالینی امکان تعیین موقعیت و کنترل بیماران را به طور همزمان می‌دهند، مثلاً سیستم‌های فوریت‌های پزشکی برای بیماران دارای اختلالات ذهنی.

دانشمندان و صنایع اتریشی در خط مقدم پیشرفت‌های کنونی در حوزه عکس برداری رزونانس مغناطیسی (MRI) و سونوگرافی قرار دارند. آن‌ها محصولات عکس‌برداری تشخیصی و جریان کار کلینیکی مبتنی بر آی تی همچنین سیستم‌های گرفتن و پردازش عکس‌ در مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان ها را توسعه داده‌اند.

تخصص در زمینه محصولات پزشکی

یکی از تأمین کنندگان اصلی تکنولوژی‌ها و خدمات پزشکی در اتریش، تخصص های مربوط به سیستم‌های عکسبرداری تشخیصی، اکتشاف و ساخت داروها را در زیر یک سقف گرد آورده است.

یک کمپانی پیشرو از نظر تکنولوژیکی در حیطه محصولات شنوایی با قابلیت ایمپلنت در اتریش قرار دارد. با 30 سال تحقیقات متمرکز، این کمپانی در خط مقدم پیشبرد زیرساخت های فنی و علمی ایمپلنت های شنوایی جای گرفته است.

پیشگام بازار جهانی در زمینه تراشه‌های پلیمری ریزساختار دارای یک مرکز تولیدی تأیید شده در اتریش است و کل زنجیره ارزشی، از توسعه و تولید تا تضمین کیفیت و لجستیک را پوشش می‌دهد. همه الزامات قانونی بازارهای هدف رعایت می‌شوند.

یک کمپانی اتریشی با سطح تکنولوژی بالا، از پیشگامان جهانی در حوزه تکنولوژی های امنیتی و ارتباطی برای بیمارستان‌ها و خانه‌ها است. این کمپانی، در میان موارد مختلف، به توسعه، ساخت و توزیع سیستم‌های ارتباطی پرستاران می‌پردازد که فعالیت روزانه آن‌ها را در بیمارستان‌ها و آسایشگاه ها تسهیل می‌کند و ایمنی بالایی را از نظر توانایی بیماران برای تماس با پرستار در هر زمان در صورت نیاز به وجود می‌آورد. ایجاد شعب گوناگون در لهستان، سوئد و مجارستان همچنین دفاتر مرکزی در جمهوری چک، اسلوونی و روسیه، باعث ایجاد یک شبکه بین‌المللی برای این کمپانی شده است.

یک کمپانی باسابقه نوآور اتریشی به توسعه محصولات ویژه حمل مربوط به نمونه‌های خون، دارو و موارد دیگر پرداخته است و به این ترتیب به تضمین مراقبت بهینه از بیماران کمک می‌کند. بخش‌های پرستاری، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها از کاهش الزام به انجام کارهای روزمره بشکل دستی، قابلیت ردگیری کامل محموله‌ها و اجتناب از خطا و اشتباه، منتفع می‌شوند. ارتباط مستقیم با روبات‌های تأمین دارو و آزمایشگاه‌ها از صرفه‌جویی در زمان، ایمنی و کیفیت در مراقبت از بیماران اطمینان حاصل می‌کند.

برای بیش از 145 سال، یک کمپانی اتریشی به توسعه، ساخت و بهینه‌سازی وسایل نقلیه امداد و نجات پرداخته است. هر سال بیش از 1000 وسیله نقلیه تولید و عرضه می‌شوند. این تأمین‌کننده در آلمان، اسلواکی و رومانی شعبه دارد؛ همچنین دارای یک شبکه جهانی از شرکای توزیع کننده است.

صنعت کنونی بهداشت و درمان، دربرگیرنده فعالیت‌های اقتصادی متعدد دیگری علاوه بر فعالیت‌های مستقیم مرتبط با بیماران است. در مواجهه با تغییرات جمعیتی، “سلامت” اهمیت بسیاری یافته و بازارها و بخش‌های مختلف مربوط به آن تغییرات بنیادین به خود دیده‌اند. دستگاه‌های پزشکی نوآورانه ئی مورد نیاز هستند که از مراقبت بهینه بیماران در خانه و افزایش کیفیت زندگی این افراد اطمینان حاصل کنند.

جهان دیجیتال یکی از عوامل کلیدی نوآوری فناوری در بهداشت و درمان شبکه ئی و الکترونیکی است. بهداشت و درمان شبکه‌ ئی می‌تواند طرح‌ها و راهکارهای جدیدی ارائه کند که منجر به دگرگونی مراقبت‌های پزشکی در آینده خواهند شد. سلامت می‌تواند محرک فناوری ها و نوآوری‌های بزرگ آینده باشد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *