0

بررسی فعالیت های اتریش در بخش انرژی های تجدیدپذیر

انرژی تجدیدپذیر
بازدید 368

اتریش در زمینه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر شهرت بسیار دارد، از نیروگاه‌های تولید برق آبی و انرژی بادی گرفته تا نیروگاه‌های انرژی خورشیدی، زمین‌گرمایی، جزر و مدی و مواد سوختی زیستی.

شرکت‌های اتریشی اغلب در ارائه راهکارهایی متناسب با نیاز مشتری از شایستگی و شهرت خوبی برخوردار هستند. در اتریش برنامه‌های بر مبنای بازدهی انرژی در سطوح بالاتر نیز  از اهمیت خاص برخوردار است.

شرکت های اتریشی در حال توسعه روشی برای تولید سوخت بیودیزل با راندمان بالا از مواد خام مختلف مانند روغن های گیاهی، روغن های آشپزی مصرف شده و چربی های حیوانی هستند. این شرکت ها در حال طراحی، ساخت و راهبری نیروگاه های خورشیدی بزرگ برای گرمایش آب و فضا، پردازش حرارتی و سرمایش خورشیدی هستند. این شرکت ها سامانه های برق خورشیدی شناور تولید می کنند. قریحه مبتکرانه اتریشی ها در زمینه انرژی سابقه ی دیرینه دارد: پمپ حرارتی که یکی از کارآمدترین و پیشروترین روش های ایجاد سرمایش و گرمایش است، 150 سال پیش در اتریش ابداع گردید. امروزه، شرکت پیشگام در حوزه این فناوری نیز با تولید حداقل 8,000 پمپ حرارتی در سال، یک شرکت اتریشی است.

اتریش دارای تجربه بسیار زیادی در مورد انرژی‌های تجدیدپذیر، بعبارت دیگر منابع انرژی پایدار، است. آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و مراکز توسعه شرکت های اتریشی، فناوری های شناخته ‌شده بین‌المللی را عرضه می‌کنند که بازدهی و کیفیت آنها در جهان اثبات شده است. نوآوری و بهینه‌سازی ماشین‌آلات و سیستم ها برای استفاده از نیروی برق آبی همیشه بخشی از فعالیت‌های اصلی این شرکت ها بوده که در سطح جهان مشتری دارند. منبع دیگری از انرژی‌های تجدیدپذیر، پتانسیل انرژی بیوجرم از منابع تجدیدپذیر است.

اتریش نقش مهمی در توسعه فناوری انرژی تجدیدپذیر ایفا می‌کند و مشتریان بین المللی شاهد پوشش حوزه‌های صنعتی بسیاری در این کشور هستند، بعنوان مثال:

  • نیروگاه‌های برق آبی: ساخت نیروگاه، توربین ها، مشاوره و مهندسی
  • بیوجرم: بیوگاز، چوب، خرده چوب، پلت، ساخت نیروگاه، تولید بویلر، فناوری حامل
  • گرمای خورشید و فتوولتائیک: ماژول ها، مشاوره و برنامه‌ریزی
  • نیروی باد: تولید توربین، ساخت نیروگاه، مشاوره و اجرای مزارع بادی
  • پمپ‌های گرمایی

بیش از یک ‌سوم از ماژول های فتوولتائیک اتریش صادر می‌شوند. سهم صادرات بویلرهای بیوجرم و کلکتورهای خورشیدی گرمایی بالای 70% است.

کمپانی‌های اتریشی در بخش حاملین انرژی‌های تجدیدپذیر در بسیاری از موارد جزء پیشگامان جهانی این بازار هستند. بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط به ارائه خدمات برنامه‌ریزی و مشاوره می‌پردازند. تولیدکنندگان در این صنعت، راهکارهای سفارشی برای مشتریان با مولفه های خدماتی بالاتر از سطح متوسط ارائه می‌کنند. در اینجا تنها چند نمونه ارائه شده است:

یک کمپانی اتریشی سازنده شیشه، به تولید تجهیزات فتوولتائیک روی آورده که در بخش ساخت‌وساز مورد مصرف قرار می گیرند.

یک تولیدکننده اتریشی، توربین ها و دو ژنراتور فرانسیس را برای تجهیز نیروگاه برق آبی میکا در کانادا تأمین نموده است.

پیشگام در توسعه انرژی و فناوری باتری های قابل شارژ جهت کاهش هزینه ها، یک شرکت اتریشی است.

تأمین‌کننده پیشرو در حوزه گرمایش بیوجرم در اروپا، یک شرکت اتریشی است.

اولین سیستم همه‌کاره سهل الاستفاده فتوولتائیک با طراحی منحصر به ‌فرد، ساخت اتریش است.

آموزش کارمندان در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر، اهمیت بسیاری دارد. ویژگی منحصر به فرد “سیستم آموزشی دوگانه” اتریش (کارآموزی در یک شرکت و تحصیل در یک مؤسسه فنی و حرفه‌ای) ضامن وجود متخصصانی در آینده است که تئوری و عمل را با هم در می‌آمیزند. آموزش میان رشته‌ای در دانشگاه‌های علوم کاربردی و دانشکده‌های فنی نیز می‌توانند به مشتریان در تکیه بر تخصص اتریشی در حوزه حاملین انرژی های تجدیدپذیر کمک نمایند.

شرکت های اتریشی این بخش مایل به داشتن نقشی فعال در دستیابی به اهداف اقلیمی هستند. آنها مسئولیت خود در قبال محیط زیست را بسیار جدی تلقی کرده و فعالیت اقتصادی ایشان پایدار و آگاهانه است. جوانب ایمنی نیز مد نظر قرار می‌گیرند. تولید انرژی‌های تجدیدپذیر معمولاً در مقیاس کوچک و نامتمرکز انجام می‌شود و نتیجتا در صورت بروز خرابی‌های منفرد، پایداری بیشتری وجود خواهد داشت. جنبه منفی منابع طبیعی، نوسانات در میزان دسترسی است. به همین دلیل شرکت های اتریشی به موضوعات ذخیره‌سازی انرژی الکتریکی و امنیت تأمین انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخته‌اند. بنابراین، آنها به پیشرفت مثبت در بخش انرژی کمک می کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *