0

ظرفیت و عملکرد خطوط حمل و نقل عمومی وین

بازدید 58

Wiener Linien  بزرگترین شبکه حمل و نقل در اتریش و ششمین شبکه بزرگ تراموا در جهان را دارا می‌باشد، همچنین این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین کارفرمایان در اتریش به شمار می آید. آغاز فعالیت این شرکت به سال 1865 میلادی باز می‌گردد و در آغاز فعالیت خود را با ترامواها که توسط اسب کشیده می‌شد، آغاز کرد. این شرکت تا سال 1900 توسط بخش خصوصی اداره می‌شد و پس از آن توسط شهرداری وین خریداری شد و در سال 1925 اسب و زغال سنگ جای خود را به موتورهای الکتریکی داد و خطوط زیرزمینی از سال 1978 آغاز به کار نمودند.

خطوط حمل و نقل این شرکت  بالغ بر  83 کیلومتر قطار زیرزمینی، حدود 220 کیلومتر تراموا (این ششمین شبکه بزرگ تراموا در جهان است – با مسیری به طول 172 کیلومتر است) و مسیرهای اتوبوس با طول کل تقریباً 850 کیلومتر است.

طبق آمار این شرکت، در سال 2019 ا مجموع قطارها و اتوبوس های این شرکت مسافتی بالغ بر 78 میلیون کیلومتر را طی کرده اند که برابر با 214 هزار کیلیومتر در روز می‌باشد. اتوبوس های بیشترین مسافت  را (39.6 میلیون کیلومتر) و پس از آن تراموا (22.9 میلیون کیلومتر) و خطوط مترو (15.6 میلیون کیلومتر) طی می نمایند. این شرکت بیش از 400 اتوبوس، حدود 500 تراموا و بیش از 150 قطار زیرزمینی در اختیار دارد و در مجموع، فضا برای بیش از 260000 نفر به طور همزمان در وسایل نقلیه وجود دارد که برابر با جمعیت کلان شهر لینز می‌باشد و شایان ذکر است که  در زمان اوج مصرف، تقریباً 1000 وسیله نقلیه به طور همزمان در حرکت می‌باشند.

زیرساخت های وینر لینین نه تنها شامل خطوط تراموا و مترو یا تونل ها می‌شود، بلکه شامل 109 ایستگاه مترو، سه گاراژ اتوبوس، ده انبار تراموا است که در کل منطقه شهر پراکنده شده اند و همچنین چهار سالن بزرگ محل نگهداری و تعمیرات و به روزرسانی قطارهای مترو ایستگاه‌های راه آهن و کارگاه اصلی در منطقه زیمرینگ وین.  ظرفیت هر قطار زیرزمینی ( مترو ) بالغ بر 900 نفر بوده و روزانه 2.6 میلیون مسافر از اتوبوس، تراموا و مترو  استفاده می‌کنند. در سال 2019، مجموعا 960.7 میلیون مسافرتوسط خطوط حمل و نقل وین جابه جا شده اند. این شرکت بر آن است تا خطوط اتوبوس های خود را تا سال 2025 به طور کامل برقی نموده و از سامانه خودشارژ استفاده نماید. در حال حاضر دو خط از خطوط اتوبوس های وین، مجهز به این سامانه می‌باشند. بیش از 8000 نفر از بیش از 45 کشور در Wiener Linien کار می‌کنند. حدود نیمی از آنها به عنوان راننده مشغول می‌باشند.

زیرساخت های خطوط حمل و نقل عمومی همگی به صورتی طراحی شده اند تا امکان دسترسی و استفاده برای افراد با معلولیت های گوناگون را فراهم نمایند. تعداد بلیط های سالانه به طور مداوم در حال افزایش است. در سال 2019 بالغ بر 825 هزار نفر کارت سالانه خریداری نموده اند.

در سال 2020 و همزمان با بحران کرونا کرونا به‌دلیل تدابیر دولت فدرال و محدودیت‌ها، میزان مسافران به طور قابل توجهی کاهش یافت.با اولین محدودیت های خروج از کشور که توسط دولت فدرال اعمال شد، تا 80 درصد مسافران کمتری با اتوبوس، تراموا و مترو سفر می‌کردند.

با تسهیل شرایط در تابستان، افراد بیشتری دوباره از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کردند ولی با این وجود در سال 2020 به طور متوسط تعداد مسافران 40 درصد کاهش یافته است. در مجموع حدود 574 میلیون مسافر در سال 2020 با مترو، تراموا و اتوبوس سفر کردند.

این شرکت طبق آمار اعلام شده در سال 2019، بالغ بر 722 میلیون یورو درآمد کسب کرده است.

تعداد خطوط مترو زیرزمینی : 5 خط

تعداد خطوط تراموا ها: 28 خط

تعداد خطوط اتوبوس: 129 خط

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *