0

دور جدید تزریق منابع مالی به مناطق آزاد

بازدید 46

با انعقاد یک تفاهم‌نامه جامع، دور جدیدی از تخصیص تسهیلات مالی به شرکت‌های مستقر در مناطق آزاد آغاز شد. این تفاهم‌نامه به امضای سورنا ستاری معاونت علمی‌‌‌‌‌‌‌‌وفناوری ریاست‌‌‌‌‌‌‌‌جمهوری و سعید محمد، مشاور رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مناطق آزاد رسید.

سعید محمد در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه معاونت علمی‌‌‌‌‌‌‌‌وفناوری ریاست‌‌‌‌‌‌‌‌جمهوری با سازمان مناطق آزاد، مناطق آزاد را محل مناسبی برای ایجاد ارتباط با شرکت‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان نام برد و افزود: ما تنوع خوبی از شرکت‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان در مناطق آزاد داریم و تلاش داریم این شرکت‌ها را در کنار واحدهای صنعتی در این مناطق قرار دهیم. وی این اقدام را منجر به تولید محصولات با رقابت‌پذیری بالا دانست و یادآور شد: مناطق آزاد دارای معافیت‌هایی هستند که از جمله آن می‌توان به معافیت ۲۰‌ساله مالیاتی و گمرکی اشاره کرد.

محمد، عدم‌نیاز به ویزا برای اتباع خارجی در مناطق آزاد را از دیگر تسهیلات این مناطق نام برد و ادامه داد: شرکت‌های خارجی که نسبت به سرمایه‌گذاری در این مناطق اقدام می‌کنند، امکان تملک اراضی را دارند. وی افزود: همچنین برای شرکت‌ها امتیازات ویژه‌‌‌‌‌‌‌‌تری را در‌نظر گرفتیم که از جمله آن می‌توان به این اشاره کرد که هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌ای برای اراضی و تملک اخذ نمی‌شود. در این نشست سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌‌‌‌‌‌‌‌جمهوری نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از گذشته ما با این سازمان همکاری داشته‌‌‌‌‌‌‌‌ایم‌‌‌‌‌‌‌‌، افزود: رویکرد جدید سازمان در حوزه توسعه اقتصاد دانش در مناطق آزاد یکی از موضوعات جدی است که در سال‌های اخیر مطرح‌شده است. وی با بیان اینکه برخی از شرکت‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان قابلیت صادراتی یافته‌‌‌‌‌‌‌‌اند، ادامه داد: علاوه‌بر آن بسیاری از شرکت‌ها استانداردهای بین‌‌‌‌‌‌‌‌المللی را دریافت کرده‌اند. در ضمن پتانسیل صادراتی در این مناطق را دارند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *