0

ابتکار شهر اتریشی برای نجات درختان از گرما | اینجا درختان شهروند درجه یک هستند

بازدید 77

گرمای شدید اروپا، مسئولان شهر سالزبورگ اتریش را به توجه بیشتر به حیات فضای سبز شهری ترغیب کرده است؛ در جدیدترین اقدام، کیسه‌های آب برای حفاظت درختان در برابر گرما در پارک‌های شهر اعمال شده است.

از آنجا که موج گرما در اروپا شدت یافته و خشکسالی سراسر این قاره را فراگرفته است، دمای بالا نه‌تنها برای انسان‌ها بلکه برای محیط زیست نیز مشکلاتی را به وجود آورده است. به همین دلیل، مقامات در سالزبورگ اعلام کردند که کیسه‌های آب ویژه‌ای را روی درختان جوان شهر نصب خواهند کرد.

کیسه‌ها قرار است ریشه‌های درختان را برای مدت طولانی مرطوب نگه دارند و اطمینان حاصل کنند که از گرمای بیش از حد آسیب نمی‌بینند. شهرها به دلیل نسبت منفی ساختمان‌ها به فضاهای سبز شهری دارای جزایر گرمایی بسیاری هستند و تمایل دارند دمای بسیار بالاتری نسبت به حومه اطراف داشته باشند. این امر باعث می‌شود تا فضای سبز شهری، به ویژه در خارج از پارک‌ها، در برابر استرس گرمایی هوای تابستان آسیب‌پذیر باشد.

کیسه‌های آب سالزبورگ در واقع کیسه‌های خاک هستند که دور تنه درختان جوان پیچیده شده است. مسئولان پارک تقریباً به مقدار زیادی این خاک را آبیاری می‌کنند که به درختان اجازه می‌دهد برای مدت طولانی‌تری نسبت به آبیاری مستقیم زمین از رطوبت خنک تغذیه کنند.

طبق بیانیه این شهر، درختان می‌توانند حدود یک روز از آب تغذیه کنند، که به گفته آنها در هزینه‌های آبیاری شهر صرفه‌جویی می‌شود. همچنین، کیسه به محافظت از تنه در برابر آسیب‌های فیزیکی و وندالیسم روی درخت کمک می‌کند.

کیسه‌های آب به هیدراته نگه داشتن ریشه درختان و جلوگیری از هدر رفتن آب کمک می‌کند. علاوه بر این، این واقعیت که بیشتر رطوبت در تنه انباشته نمی‌شود، به محافظت از درخت در برابر پوسیدگی به دلیل آبیاری بیش از حد کمک می‌کند.

باربارا اونترکوفلر، معاون شهردار و مسئول فضای سبز شهر، در این رابطه توضیح داد: «هر درخت در شهر تأثیر مثبتی بر آب و هوای شهر و رفاه مردم دارد و کیفیت اقامت در شهر را افزایش می‌دهد. برای من بسیار مهم است که کاشت درختان پایدار باشد.»

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع خبر مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *